top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraDumeto .

Ušetřete na energiích chytře

Aktualizováno: 3. 8. 2022

Taky Vás dostávají knížecí rady ze sdělovacích prostředků, že máte v zimě topit jen na 18°C a ideálně se vůbec nekoupat?


Tyhle rady bez znalosti Vaší konkrétní situace i nás dokázali zvednout ze židle. Ceny na energetických účtech se však zvedají závratnou rychlostí a hledáním jiného dodavatele si většinou moc nepomůžete. Jedinou cestou je najít nějaké úspory ve spotřebě.


Chtěli jsme zjistit, jestli se dají najít nějaké úspory a to bez dopadu do komfortu užívání moderní domácnosti. Snížit termostat na 18°C nebo sprchovat se jen jednou týdně nejsou ta opatření, která jsme hledali.


Pokusili jsme se projít několik domácností v našem okolí a najít snadné a levné úspory. Zjednodušeně místa, kde nejčastěji české rodiny topí a svítí pánubohu do oken.

Ve většině řešených českých bytech jsme taková místa našli a za pomocí portálu dumeto.cz jsme i navrhli a realizovali nápravná opatření. V některých i několik.


Úspora ve spotřebě se pohybuje v řádech desítek procent a dle velikosti domácnosti může úspora vyšplhat až k několika desítkám tisíc korun ročně.23 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page